Sepetiniz

Arı Mucizesi & Düzce Üniversitesi İş Birliği

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Alanında Türkiye'deki Tek Pilot Üniversite

Düzce Üniversitesi Logosu
Tamamlayıcı Tıp, Düzce Üniversitesi Güvencesiyle Gelişiyor.

GETAT Alanında Türkiye'deki Tek Pilot Üniversite

18 Ekim 2016 tarihinde, Sağlık alanlarında pilot üniversite ilan edilmesinden sonra Düzce Üniversitesi Senatosu kararıyla Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü kurulmuştur. Yükseköğretim Kurulu’nun da onayıyla Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp, ihtisaslaşma alanı olarak seçilmiştir.

Arı Mucizesi ile yürüttüğümüz Ar-Ge ve eğitim faaliyetlerinin hem ülkemizde hem de dünya genelinde arının ürettiği mucizelerden daha fazla faydalanılmasına katkıda bulunacağını ümit ediyoruz.
Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar - Düzce Üniversitesi Rektörü
Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar
Düzce Üniversitesi Rektörü
Arı Mucizesi firmasının üniversitemiz ile yaptığı iş birliği sanayi ve üniversite iş birliği açısından çok kıymetlidir. Üniversitenin akademik altyapısı, laboratuvar altyapısı ve tecrübesi çok güçlüdür. Firmaların da piyasadaki etkileri çok güçlüdür. Her ikisinin de eksik yönleri birbirini tamamlamıştır.
Prof. Dr. Ertuğrul Kaya
Prof. Dr. Ertuğrul Kaya

Sık Sorulan Sorular

Ürünlerimizin tamamı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp alanında Türkiye’deki tek pilot üniversite olan Düzce Üniversitesi’nde uzman akademisyenler tarafından analiz edilip üretilmektedir. Ayrıca Düzce Üniversitesi’ndeki akademisyenlerden oluşan Arı Mucizesi Akademi adında bir akademi ekibimiz mevcuttur.

Düzce Üniversitesi, sağlık alanında ihtisaslaşmıştır ve Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) alanında devlet destekli tek pilot üniversitedir.

  • Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş
  • Prof. Dr. Ertuğrul Kaya
  • Dr. Nisa Sipahi
  • Öğretim Görevlisi Pınar Ağyar Yoldaş

hocalarımızın önderliğinde biyolog, mikrobiyolog, farmakolog, kimyager ve eczacılardan oluşmaktadır.

Üniversite içerisinde yer alan toplam 53.300 m2 açık ve kapalı alan ihtisaslaşma kapsamında yapılacak çalışmalar için tahsis edilmiştir. İhtisaslaşma kapsamındaki, faaliyetlerin akademik ve idari olarak planlanmasında ve yürütülmesinde YÖK’ün tahsisi neticesinde 20 öğretim görevlisi ve 15 öğretim üyesi aktif olarak görev almaktadır.

Üretim ve geliştirme aşamaları tamamen yerli olan tamamlayıcı tıp uygulamaları ile ithal ilaca olan bağımlılığın azalması amaçlanmaktadır. Tamamlayıcı tıp uygulamaları ile sağlık sektörüne önderlik edilmesi, ticari teşebbüslerin önünün açılması ve işbirliğinin artırılması hedeflenmektedir.

  • Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi (GTT)
  • Bilimsel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT)

Basında Yer Alanlar

Tüm Eczanelerde!

8.000'den fazla eczanede!

Yüksek Kaliteli Ürünler

Her biri özenle hazırlanan içerikler

Sertifikalı Ürünler

Analizli, sertifikalı ürünler

Akademik Üretim

Akademik üretim